O blogu

Na tym blogu przyglądam się powrotowi tramwajów do Olsztyna, piszę o pomysłach na ten środek komunikacji (choć i dla autobusów czy pociągów też znajduje się miejsce, bo przecież komunikacja miejska to system naczyń połączonych) w naszym mieście i co nieco o historii. Miłej lektury!

Kontakt z autorem: redakcja@olsztynskietramwaje.pl

 

Autor bloga

Marcin Bobiński

Fot. Ewelina Bobińska © OlsztyńskieTramwaje.pl

Marcin Bobiński

Olsztyniak. Absolwent hungarystyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował jako dziennikarz w „Pressie” i „Briefie”, odpowiadał za rozwój serwisów internetowych Grupy Wydawniczej Polskapresse (m.in. dziennika „Polska The Times” i dzienników regionalnych) i serwisów dzienników regionalnych Mediów Regionalnych. W latach 2010-2011 szef redakcji online „Gazety Olsztyńskiej”. Obecnie pracuje w dyplomacji.

W latach 2005-2008 członek zarządu Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Olsztynie. Współtwórca stworzonej przez KMKM w 2007 roku koncepcji reaktywacji komunikacji tramwajowej w Olsztynie (opublikowanej w książce „Historia komunikacji miejskiej w Olsztynie 1907-2007”). Od 2009 roku tworzy blog OlsztyńskieTramwaje.pl.

Pomagają i współpracują

  • Bartosz Borkowski
  • Grażyna Borkowska
  • Paweł Bukowski
Reklama%d blogerów lubi to: